Výroční zpráva MBC 2009

Prevence útoků mimozemských civilizací

Tento rok byl zaznamenán jeden pokus o útok na planetu Zemi iniciovaný národem žijícím mimo Sluneční soustavu. Jakmile se o útoku dozvěděl Barack Obama, prohlásil, že řešení podobných problémů je tradičně záležitostí prezidenta Spojených států a za zvuku dramatické hudby požádal o tupý předmět, jímž by agresory zneškodnil. K tomuto účelu mu byla pohotově podána Nobelova cena míru.

Z dostupných informací o okolnostech této události MBC vyvodila, že útočníci měli na Zemi spojence nebo skupinu spojenců, kteří jim poskytovali informace, bez kterých by útok nebylo možné provést. Podařilo se dokonce s vysokou přesností odhalit záškodníka, který zprávy vysílal, zatím však nebyl Tom Cruise z ničeho obviněn. Hlavním důvodem v žádném případě není skutečnost, že se jedná o oblíbeného herce druhé nejlepší kamarádky sekretářky zástupce ředitele sekce pro klamání veřejnosti MBC, ale především to, že rozmístění restaurací řetězce McDonald's není považováno za tajné.

Šíření zbraní hromadného ničení

V loňském roce se počet zemí, které podle MBC disponují jadernými zbraněmi, ustálil na čísle 8. K tomuto cíli se již velmi přiblížila také Severní Korea, měla však problémy, které nebyla schopna vyřešit bez pomoci MBC. Tato pomoc byla odmítnuta, protože by bylo potřeba zaměstnat vědecké oddělení, které bylo zrovna zaneprázdněno výzkumem materiálu, z něhož je sestrojena zemská osa. Do dalšího roku přesto přetrvává naděje, že počet jaderných velmocí poprvé dosáhne deseti, dá-li se přikládat význam důvěrným sdělením Mahmúda Ahmadínežáda, podle nichž budeme moci již brzy počítat i s Íránem.

Virus prasečí chřipky

Rok 2009 se také nesl v duchu šířící se světové pandemie tzv. "prasečí chřipky". Podle zjištění MBC není její původ čistě přírodní, ale původu umělého. Po svém nástupu do funkce prezidenta Ruské federace Dmitrij Medveděv štědře podporoval výzkum bakteriologických zbraní, a vrcholem tohoto výzkumu byl právě vir H1N1. Tento vir se měl jmenovat na počest prezidenta "Medvědův dech", s čímž se ovšem nesmířil ruský premiér Vladimír Putin, a tak se snažil zahájit mediální dezinformační kampaň s cílem přejmenovat „Medvědův dech“ na „Prasečí prd“.

Shodou okolností došlo k rozšíření nákazy v Mexiku, když se tamní ruský atašé vlastnící vzorky viru společně s agenty MBC "ožral jak to prase" (citace zúčastněných) a následně s těmito vzorky neodborně manipuloval ("on to normálně vychlemtal!" - citace zúčastněných). Putin reagoval ihned a jemu a jeho tajným službám se podařilo na poslední chvíli přejmenovat chřipku mexickou na chřipku prasečí, čímž dosáhl alespoň částečného úspěchu. Jeho šílený smích plný uspokojení MBC odposlouchávala a jeho záznam hodláme v nejbližších měsících uveřejnit.

Prezidentské volby v Mongolsku

Nečekaně velký ohlas měly na světové politické scéně prezidentské volby v Mongolsku. Vítězstvím kandidáta Demokratické strany Cachjagína Elbegdordže tam skončilo období dvanáctileté vlády postkomunistů. Větší zájem okolí ale vyvolala následná slovní přestřelka, kterou inicioval bývalý prezident Nambaryn Enchbajar, když v návalu vzteku označil Elbegdordže za pižmouna kanadského. Ten prý chvíli váhal, protože nevěděl, zda se jedná o urážku, pak ale vyslovil domněnku, že Nambaryn Enchbajar je synem olgoje chorchoje, čímž zcela nepokrytě napadal jeho politické přesvědčení. O roztržce jako jediná informovala mongolská agentura Sant Maral s odvoláním na dva muže, kteří byli kromě hlavních aktérů jedinými svědky, premiéra a předsedu strany MAChN Sandžína Bajara a předsedu strany AN Norovyna Altanchujaga.

Zpět